Wsparcie dla kierowców

Na polskim rynku pracuje około 500 000 kierowców zawodowych. Konieczność wykonywania pracy w czasie pandemii naraziła ich na dodatkowe niebezpieczeństwa.

  • Władysław

"I`ve stayed at home for 9 days, I`ve shown my sick leave, the company presses me to go to work (for at least 6 weeks on the road!!!), the company I`m currently working for goes to the most dangerous regions in Europe, among others Milan, Barcelona. 9 of us get to France in company vans. There each of us is assigned to a lorry with which he/she will be carrying out the orders and I am a so-called freelancer - I don`t have my own lorry, but every week I drive a lorry left by a driver on home break so that his lorry isn`t idle when he/she spends a week at home. Before they hit the road, the drivers are to sign a company document in which they state that they will not file any lawsuits against the company in case of developing the illness and that the company can guarantee neither any healthcare nor the date of returning to Poland. What is more, no protection for drivers is provided, such as gloves, masks or disinfection sprays".

Fundacja Truckers Life od lat działa na polu poprawy stanu zdrowia i życia kierowców zawodowych.

Ostatnie miesiące były i nadal są trudne. Kiedy świat się zatrzymał, kierowcy wciąż przemierzali tysiące kilometrów. Często z narażeniem życia i zdrowia – swojego i bliskich. Fundacja Truckers Life nie mogła pozostać obojętna wobec tych okoliczności.

Udzielone wsparcie

Kiedy naszym największym wyzwaniem było pozostanie w domach, oni – tak jak służby medyczne, nie mieli takiego komfortu. Akcja #zostanwdomu po prostu ich nie dotyczyła. Stali w kilkunastogodzinnych korkach i pokonywali tysiące kilometrów właśnie po to, aby dostarczyć nam to wszystko co jest nam potrzebne do życia.

Nie pozostaliśmy obojętni, zorganizowaliśmy akcję “HeroTrucker w czasie pandemii”. Dzięki wsparciu wielu firm, instytucji i darczyńców prywatnych Fundacja Truckers Life rozdysponowała 1000 darmowych pakietów pomocowych wśród kierowców zawodowych. Złożyły się na nie:

null

Maseczki i przyłbice

Minimalizują ryzyko zarażenia się koronawirusem w codziennej pracy kierowców zawodowych. Dzięki temu mogą oni być bardziej bezpieczni w czasie wykonywania swoich obowiązków zawodowych.
null

Rękawiczki

Są jednym z podstawowych środków ochrony osobistej kierowcy zawodowego. Systematycznie zmieniane zapewniają właściwą ochronę. Dlatego tak bardzo istotne jest posiadanie ich w wystarczającej ilości.
null

Płyny dezynfekujące

Nie tylko minimalizują możliwość zarażenia się koronawirusem, ale ułatwiają także zachowanie higieny osobistej. W trasie, podczas długich podróży właściwa higiena, zwłaszcza w czasie pandemii jest kluczowym czynnikiem minimalizującym ryzyko zarażenia.
0
pakietów pomocowych zostało rozdanych
0
firm włączyło się do akcji
0
razy spotkaliśmy się z kierowcami by przekazać im pakiety

Razem z nami wspierają kierowców

To właśnie dzięki naszym partnerom jesteśmy w stanie pomagać kierowcom zawodowym w czasie pandemii.
Bezpieczny kierowca - razem możemy więcej!
Dziękujemy!

CRUSAR

To firma z branży TSL obsługująca czołowych producentów, głównie branży motoryzacyjnej, w Polsce, Europie i na świecie. Wizją firmy jest stworzenie marki rozpoznawalnej, dostarczającej kompleksowe usługi logistyczne. Głównym obszarem działania jest transport drogowy oraz magazynowanie.

www.crusar.eu

BISAF – CRUSAR

To projekt firmy CRUSAR, który powstał dzięki umiejętnemu połączeniu dwóch sił: świadomości oraz znajomości potrzeb generowanych przez przemysł. Zmiany, jakie zaszły w związku z pandemią koronawirusa sprawiły, że z przedsiębiorstwa będącego jednym z liderów branży TSL wykształciła się spółka dedykowana walce z panującym zagrożeniem. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków pracy dla wszystkich, którzy w tej trudnej sytuacji muszą ją podejmować. Prewencja to podstawa. Doświadczenie, którym dysponujemy pozwala nam rzetelnie przygotować środki ochrony. W ramach prowadzonej działalności oferujemy Państwu usługi i produkty, które zwiększą bezpieczeństwo w Waszych przedsiębiorstwach.

www.crusar.eu

DKV

Dziś, jeszcze bardziej niż zwykle, doceniamy pracę kierowców, którzy często z narażeniem zdrowia wyruszają w trasę. Zdarza nam się zapominać, że towary na półki nie trafiają same, że po drugiej stronie stoi człowiek i jego praca. Mając to na uwadze, przy wsparciu Polskiej Unii Transportu i fundacji Truckers Life, prowadzimy kampanię wręczania kierowcom aut ciężarowych zestawów ochronnych. Wystartowaliśmy na parkingach w województwie dolnośląskim, byliśmy przy granicy Kudowa Słone-Náchod i w Świecku. Wraz z naszymi partnerami robimy wszystko, by akcja rozwinęła się na cały kraj. Doceniamy pracę kierowców, pełną wyrzeczeń, często bez wsparcia ze strony służby zdrowia czy organów państwa. Dziękujemy za ich trud i poświęcenie. W tych niepewnych czasach życzymy wszystkim szybkiego powrotu do normalności. – DKV Euro Service Polska.

www.dkv-euroservice.com/pl/

Q-SERVICE TRUCK I FORD TRUCKS

Q-Service Truck to międzynarodowa sieć warsztatów pojazdów użytkowych. Tylko w Polsce skupia w swoich strukturach blisko 90 wysokiej klasy serwisów, w których technologię napraw wykonuje się zgodnie ze standardami producentów pojazdów oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości części zamiennych. Warsztaty zrzeszone pod znakiem Q-Service Truck zachowują własną tożsamość, która wewnątrz sieci zawsze stawiana jest na pierwszym miejscu. Od czerwca 2019 roku Q-Service Truck jest wyłącznym importerem pojazdów Ford Trucks na Polskę, w tym Forda F-MAX, Samochodu Ciężarowego 2019 roku. Firma zbudowała już sieć dealerską i serwisową, na którą składa się obecnie jedenaście podmiotów.

www.ford-trucks.pl/

Polfa Tarchomin

Polfa Tarchomin – polski producent leków. Jedna z najbardziej doświadczonych firm farmaceutycznych na świecie, która szczyci się ponad 195-letnią tradycją. Naszym najważniejszym celem jest poprawa stanu zdrowia i jakości życia pacjentów. Dlatego rozwijamy najlepsze – z punktu widzenia pacjentów – produkty i usługi. Dbamy, aby były dostępne dla ludzi, którzy ich potrzebują. Produkujemy antybiotyki, insuliny, leki dermatologiczne i suplementy diety.

www.polfa-tarchomin.com.pl/

Mar-Pol

Firma Mar-Pol istnieje na Polskim rynku od 1993r. Zajmuje się produkucją dzianiny i odzieży sportowej.

“Transport jest bardzo ważny dla naszej firmy. Jest to dziedzina bez której nasza firma by nie istniała. Korzystamy bardzo często z usług transportowych. A przy okazji lubimy ludziom pomagać jest to dla nas bardzo ważne! Serdecznie pozdrawiam ,życzę zdrowia i wytrwałości w tych ciężkich chwilach dla nas wszystkich” Tomasz Różański

www.mar-pol.net.pl/

Grupa CSL

Grupa CSL to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, wyznająca bardzo ważne zasady, dzięki którym nie tylko rozwija się ale także czerpie siłę. Jest to możliwe dzięki naszym wartościom. Przede wszystkim działamy RAZEM! Dlatego inicjatywa HeroTrucker doskonale wpisuje się w misję naszej firmy. Wierzymy, że dobro wraca, a w tym szczególnie trudnym czasie powinniśmy sobie pomagać.

http://csl.com.pl/

Citronex

Bez transportu nie istnieje przedsiębiorczość, a transport nie istnieje bez ludzi. Kierowcy zawodowi spędzając znaczną część życia w trasie, nie tylko umożliwiają sprawną realizację procesów biznesowych przedsiębiorstw, ale także zapewniają nam wszystkim stały dostęp do podstawowych, niezbędnych dóbr. Wielu z nich to nasi pracownicy, dlatego kierowcy są nam szczególnie bliscy. Szczególnie w tym trudnym czasie, gdy ich ciężka praca wiąże się ze zwiększonym ryzykiem, należy im się specjalne wsparcie.

OMNI3D

OMNI3D to pierwszy polski producent przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. Działamy w kraju i za granicą, oferując sprzedaż przemysłowych systemów do druku 3D, wynajem maszyn przemysłowych oraz wydruki 3D na zlecenie. Naszym celem jest optymalizacja produkcji w przedsiębiorstwach poprzez odnalezienie procesów, w których zastosowanie druku 3D przyniesie oczekiwaną oszczędność czasu i kosztów. Druk 3D już od 80-tych lat znajduje zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Drukowane są m.in narzędzia, części finalne oraz zamienne do maszyn, samochodów i motocykli. W czasie walki z pandemią Covid-19 druk 3D stał się niezawodnym wsparciem, dzięki możliwości druku przyłbic ochronnych, które okazały się nie tylko sprzętem chroniącym medyków, ale również osoby pracujące w innych zawodach. Cieszymy się, że do grona tych osób dołączyli kierowcy.

Zortax

Będąc liderem na rynku druku 3D, Zortrax ma pełną świadomość jak ważna dla gospodarki jest praca zawodowych kierowców. Dlatego, w dobie pandemii COVID-19, firma postanowiła przekazać fundacji Truckers Life 50 drukowanych w 3D przyłbic, aby przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa podczas wykonywania tego wymagającego zawodu

https://zortrax.com/pl/

Wspieraj bohaterów drogowych!

Chcesz wesprzeć Fundację Truckers Life w działaniach związanych z poprawą bezpieczeństwa wśród kierowców zawodowych?
Skontaktuj się z nami!